25+ En İyi %100 SEO Uyumlu WordPress Temaları – EN İYİLER


Seo Uyumlu WordPress Temaları

SEO uyumlu wordpress temaları listem blog açma planlarınız doğrultusunda tema seçimi yaparken, mutlaka göz atmanız gereken en önemli kaynaklardan bir tanesi diye düşünüyorum.

Google’da üst sıralarda yer almak adına tema seçimi çok büyük bir öneme sahip,  Öyle ki bir temanın tam olarak google’ın istediği şekilde kodlanması, hızlı olması teknik anlamda google’dan tam puan almanızı sağlayacak,

Böylece daha bu işin başındayken 1-0 önde başlamanızı sağlayacaktır. Dolayısı ile daha bu işin en başındayken kesinlikle SEO Uyumlu wordpress temaları hangileri incelemeli ve işiniz için değerlendirmeye mutlaka almalısınız.

Bu yazımda sizlere yüzlerce SEO Uyumlu wordpress temaları arasından özenle, bir çok kriter doğrultusunda seçtiğim 25 SEO uyumlu wordpress teması listeleyeceğim;

1. Best – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


Best – Seo Uyumlu Wordpress Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress SEO Uyumlu temalar listesinde ilk sırada yer vermek istediğim SEO uyumlu bir teknoloji – blog teması olan Best.

Teknoloji odaklı bir site için en önemli kriter nedir diye soracak olursanız cevabım kesinlikle %100 seo uyumlu olması derim.

Çünkü teknoloji alanı, rekabeti en yüksek sektörlerden biri. Bu alanda rakiplerinizden sıyrılarak ilk sıralara yerleşmenizin yolu hızlı ve seosu üst düzeyde bir tema kullanmaktır.

WordPress alt yapısı kullanmaya karar vermiş teknoloji odaklı siteler için MyThemeShop‘un ürünü olan, ismiyle müsemma Best Teması, seo uyumlu wp temaları içinden en uygun seçimlerden biri olacaktır.

Best teması, özellikle hızlı sayfa yüklenme süresiyle farkını hemen belli ediyor. Responsive özellikli minimal tasarım, ziyaretçilerinizin içeriğinize odaklanmalarını sağlıyor. Böylece ortalama oturum süreleriniz artarken, hemen çıkma oranınız ciddi manada düşüyor.

Seo odaklı temiz kodlaması ve Google ile yüzde yüz uyumlu olarak çalışması sayesinde, diğer rakiplerinizden sıyrılarak ilk sıralarda yer almanız kaçınılmaz.

Seo çalışmalarında en çok dikkat isteyen hız ve hatasız kodlama kriterlerini fazlasıyla karşılayan Best teması, bu özellikleriyle trafiğinizin artmasını ve daha geniş kitlelere hitap etmenizi garanti etmiş oluyor.

Sadece teknoloji odaklı değil, e-ticaret, moda ve viral çalışmalarınız için kullanabileceğiz stillere de sahip Best temasının diğer öne çıkan özellikleri ise şunlar:

 1. Dahili MegaMenü özelliği

 2. Ajax yükleme ve arama özelliği

 3. Adsense uyumlu olarak optimize edilmiş reklam alanları

 4. Yapışkan menü

 5. Sınırsız bileşen alanı

 6. Sınırsız renk ve sınırsız arka plan

Sonuç olarak Best teması, seosu sağlam olan WordPress temaları arasında ilk sıraları hakeden nadir temalardan diyebilirim.

2. SocialyViral – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


SocialyViral – Seo Uyumlu Sosyal Medya Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

SEO uyumlu wordpress tema listesinde yer vermek istediğim bir diğer tema ise, SEO uyumlu bir viral – blog teması olan SocialyViral

Son zamanlardaki marka bilinirliğini arttırmak amacıyla sosyal medyanın gücünü kullanan viral çalışmalar hepimizce malum. Peki bu çalışmalar niçin markalarla sınırlı kalsın ki? Biz web sitesi sahipleri olarak bu gücü kendi site bilinirliğimizi arttırmak için kullanamaz mıyız?

Bu noktada sitemiz için seçeceğimiz tema, en iyi seo uyumlu viral ve sosyal medya odaklı WordPress teması olan SociallyViral oluyor. Bu alanda bulabileceğiniz, seo ayarlamaları özenle yapılmış ve site yüklenme hızı için itinayla kodlanmış en iyi tema olduğunu iddia ediyorum.

Google’ın sevdiği tarzda kodlanmış olan bu tema, ziyaretçilerinizin içeriklerinizi sosyal medyada paylaşmaları için teşvik edici özelliklerle donatılmış. Bu özelliklerle sitenize daha çok ziyaretçi çekeceksiniz. Bu, sizin kısa sürede arama sonuçlarında en üst sıralara tırmanabilmeniz demek.

SociallyViral temasının, sitenize ziyaretçi çekme problemini çözmek için özellikle kodlanmış, seo ayarları titizlikle yapılmış, hız konusunda aşmış, ziyaretçi arttırma konusunda kendini kanıtlamış olması, en önemli özelliklerinden. Fakat bunlarla sınırlı kalmıyor;

 1. Paylaşım için özenle tasarlanmış ve yerleştirilmiş sosyal medya butonları

 2. Dahili içerik oylama-değerlendirme işlevi

 3. Dahili abonelik formu

 4. Adsense uyumlu reklam alanları

 5. Göz alıcı yüklenme efektleri

 6. Özelleştirilebilir kısakodlar

 7. 630+ Google Fonts desteği

gibi özelliklerle de tüm övgüleri hakeden, doğru seçim yaptığınıza emin olabileceğiniz ender temalardan biri oluyor.

3. Blogging – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


Blogging – Seo Uyumlu Blog Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

Seo puanı yüksek temalarımızdan bir diğeri ise, genel ve kişisel blogcuların kesinlikle kaçırmaması gereken Blogging teması.

Özellikle yoğun içerik girişi yapan blogcular için modern ve enerjik tasarımıyla, harika seo optimizasyonuyla ve mobil görünümdeki tam bir Google dostu performansıyla göz dolduran bir tema…

Blogging teması HTML5 ile kodlanmış ve hız için özel olarak optimize edilmiş. Hem modern görünümü hem seo açısından üstün performansıyla, beni kendine hayran bırakan nadir temalardan biri olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.

Viral, e-ticaret ve moda blogları için özel stillere sahip olan Blogging temasının diğer özellikleri ise;

 1. Adsense için özel olarak tasarlanmış reklam alanları

 2. Ön sayfada modern görünümlü bir slayt

 3. Basit ve kullanışlı kontrol paneli

 4. Dahili Facebook yorum alanı

 5. Parallac kaydırma

 6. Dahili yazar bilgi ekranı

 7. Dahili bildirim barı

 8. Lazzy loading görsel yükleme

 9. Ajax yükleme

Eğer seo uyumlu temalardan bahsediyorsak Blogging temasını es geçmek gerçekten ayıp olurdu.

4. Steadyincome – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


Steadyincome – Seo Uyumlu Dijital Pazarlama Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress SEO uyumlu tema listemin bir SEO uyumlu diğer pazarlama – blog teması ise benim de en favorilerimden biri olan SteadyIncome.

Bir girişimci iseniz, dijital pazarlamaya atılmak istiyorsanız ve seo oranı yüksek bir tema arıyorsanız tercihiniz kesinlikle SteadyIncome olmalı.

Bu temanın öne çıkan en önemli özelliği, bir girişimcinin ihtiyaç duyduğu tanıtım, değerlendirme, ilgi çekme, farkındalık yaratma, hedefe ulaşma gibi konularda size yardımcı olacak unsurlarla donatılması.

Karizmatik ve modern görünümüyle göz dolduran temamız, Google’ın sevdiği tarzda titizlikle yazılmış bir kod yapısına sahip. Bu sayede hızlı bir şekilde ön sıralara çıkacak; girişimcilik hedeflerinize en kısa sürede ulaşabileceksiniz.

Dahili abonelik formu ile gelen temanın diğer özelliklerine bakacak olursak;

 1. Ön sayfada tanıtımınız için sıra dışı bir alan

 2. %100 mobil uyumlu, sade, şık ve çekici responsive tasarım

 3. Özel sosyal medya paylaşım butonları

 4. Mega Menü

 5. Okunuş rahatlığı için özel olarak optimize edilmiş görünüm

 6. Font Awesome desteği

 7. Özel kısa kodlar

 8. Sınırsız bileşen alanları

gibi muazzam özelliklere sahip olduğunu görüyoruz.

Tema seçiminde, dijital pazarlama sektörüne giriş yapan ve seo uyumlu tema arayan tüm WordPress kullanıcıları için Steadyicome teması, en iyi opsiyonlardan birisi.

5. Schema – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


Schema – Seo Uyumlu E-Ticaret Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress SEO uyumlu temalar listemde yer vermek istediğim bir diğer seo uyumlu wordpress teması ise Schema.

E-ticaret sitelerinin en büyük problemi, belirli bir ürünü inceleyen ziyaretçinin diğer ürünlere göz atmadan siteyi terk etmesidir. Bu durum hemen çıkma oranını yükseltir; arama motorları sıralamasını düşürür.

Satış odaklı ticarî sitelerin bu laneti, kullanılan temanın seo ayarlarının buna göre yapılandırılmasıyla çözülür. Yine bir MyThemeShop ürünü olan Schema teması karizmatik bir kurtarıcı olarak imdada yetişiyor.

Seo puanı en yüksek temalar arasında yer alan Schema teması, HTML5 ve CSS3 ile kodlanmış en hızlı e-ticaret temaları arasında yer alıyor. Sadece 96.6 kb’lık sayfa boyutu ve 0.55 saniyelik sayfa yükleme hızıyla ve WooCommerce uyumu ile parıl parıl parlayan temanın diğer öne çıkan özellikleri;

 1. Google algoritmasıyla tamamen uyumlu hatasız kodlama

 2. Dahili ürün değerlendirme işlevi

 3. Dahili gelişmiş site içi arama

 4. Zengin kısakodlar

 5. Tüm Google fontları kullanılabilir

 6. Maximum hız için sisteme entegre edilmiş ikon fontlar

Sadece ürün satışı değil, tanıtımları için blog olarak da kullanabileceğiniz Schema teması, e-ticaret işiyle uğraşanlar için ısrarla tavsiye ettiğim bir tasarım harikasıdır.

6. MagXP – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


MagXP – Seo Uyumlu Yemek Blog Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress SEO uyumlu temalar listemde yer vermek istediğim bir diğer seo uyumlu wordpress teması ise MagXP.

Son günlerin yükselen trendi yemek temalı sitelerin kesinlikle bakmadan geçmemesi gereken MagXP teması, rekabetin yüksek olduğu sektörde tam bir seo silahı diyebilirim. Seo’da temanın etkisi yadsınamaz ise, MagXP bu konuda en tercih edilebilir temalardan biri.

Temanın seo dostu olmasından sonraki en önemli özelliği, tamamen esnek, özelleştirilebilir ve fonksiyonel bir tasarıma sahip olması. Sürükle bırak teknolojisi ile sayfalarınızı kolaylıkla istediğiniz şekle sokabiliyorsunuz. Tamamen kullanıcı dostu olarak tasarlanmış kontrol paneliyle görünümü tamamen zevkinize göre yapılandırabiliyorsunuız.

Dahili ön sayfa düzenleyicisi, HTML5 ve CSS3 ile kodlanmış göz alıcı tasarımı, dahili ve ücretsiz 15 özel bileşeni, on ayrı tema stili, 630+ Google Fonts desteği, özel güvenlik önlemleri, dahili Lazy Load görsel yüklemesi ve en öenmlisi seo dostu kodlaması ile MagXP teması ile arama sonuçlarında üst sıralar ve yüksek trafik garantisi sunuyor.

7. Optimize – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


Optimize – Seo Uyumlu Porföy Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress SEO uyumlu temalar listemde yer vermek istediğim bir diğer seo uyumlu wordpress teması ise Optimize.

Seo etkili WordPress temalarımızdan bir diğeri de ThemeForest ürünü olan Optimize teması. En iyi arama motoru sayfa sıralaması için özel olarak optimize edilmiş olan tema, Yoast, All in Seo gibi eklentilerle uyumlu olarak çalışması ve yapısal veri işaretleme ile arama sonuçlarında zengin bir görünüm sunması gibi önemli özelliklerle ön plana çıkıyor.

Tema bize 12 farklı ön sayfa stili sunuyor. Site analizi, seo analizi, inografik çalışmalar, portföy sunumları, şirket tanıtımları, rapor sunumları, tanıtım, ürün satışı, ajans işlemleri gibi eylemsel siteler için esnek, modern ve göz alıcı tasarımlara sahip.

Responsive ve retina görünümler için özenle kodlanmış yapısı, Visual Composer, WooCommerce uyumlu ve çoklu dil destekli, sosyal medya optimizasyonlu, kolay kullanımlı ve kapsamlı kontrol paneli ile seo oranı en yüksek temalardan biri olan Optimize teması, pazarlama ve tanıtım işleriniz için tam ihtiyacınız olan çözümleri sunuyor.

8. Cool – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


Cool – Seo Uyumlu Kadın Portal Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress SEO uyumlu temalar listemde yer vermek istediğim bir diğer seo uyumlu wordpress kadın teması ise CooL.

Moda, makyaj, diyet, bakım, çocuk gelişimi, ev dekorasyonu, süsleme, sağlık, yemek tarifleri gibi kadınlara yönelik blog yazarlarının bakmadan geçmemesi gereken seo odaklı bir diğer çözümümüz de Cool Teması.

Temanın öne çıkan en önemli özelliği çarpıcı ve modern tasarımı. Okunabilitesi yüksek, içerik odaklı, dikkat çekici ve muazzam renk uyumuyla tasarlanmış. Üç farklı konsepte göre dizayn edilmiş stilleri ile fark yaratmak isteyenlere hitap ediyor.

Özellikle arama motorları optimizasyonu yapılmış tam bir seo canavarı olan bu tema ile diğer rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz. Sürükle bırak teknolojisi ile de ön sayfalarınızı hitap ettiğiniz kitleye göre özelleştirebilmeniz mümkün. Temanın diğer öne çıkan özelliklerine bakacak olursak;

 1. Adsense optimizasyonu

 2. Parallax kaydırma

 3. MegaMenü destekli

 4. Dahili abonelik bileşeni

 5. Bildirim çubuğu

 6. Dahili yıldızlı değerlendirme özelliği

 7. Awesome Fonts desteği

 8. Özelleştirilebilir yazı stilleri

 9. Çoklu dil desteği

9. MoneyFlow – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


MoneyFlow – Seo Uyumlu E-Ticaret Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress SEO uyumlu temalar listemde yer vermek istediğim bir diğer seo uyumlu wordpress teması ise MoneyFlow.

Kazancınızı maksimum düzeye çıkaracak seo etkili WordPress tema önerilerimizden bir diğeri de e-ticaret odaklı MoneyFlow teması.

Tema, para kazanmanız için özel olarak tasarlanmış. Ajax kategori filtreleme özelliği gibi e-ticaret sitelerinin oldukça işine yarayacak özelliklerle gelen MoneyFlow teması, seo dostu, hız optimizasyonu yapılmış, adsense uyumlu temiz kodlaması ile standartların üzerine çıkıyor.

MyThemeShop‘un üst düzey temalarının olmazsa olmazı sınırsız renk seçenekleri, çoklu dil desteği, Awesome Fonts desteği, MegaMenu, dahili ürün oylama ve abonelik eklentisi, tüm cihazlara uyumlu tasarım gibi özellikler, bu temada da hizmetinizde.

E-ticaret işiyle uğraşan okurlarımızın görmezden gelmemesi gereken muazzam temalardan biri olan MoneyFlow temasını mutlaka incelemenizi öneriyorum.

10. Interactive – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


Interactive – Seo Uyumlu Teknoloji Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress SEO uyumlu temalar listemde yer vermek istediğim bir diğer seo uyumlu wordpress teması ise Interactive.

Eğer amacınız günde onlarca içeriğin girileceği ve binlerce kişiye hizmet verecek bir platform oluşturmaksa, hızlı ve seo’su üst düzeyde bir teknoloji teması kullanarak mücadeleye 1-0 önde başlayabilirsiniz.

Bu mücadeledeki en etkili oyuncunuz %100 seo uyumlu bir tema ve bu temanın adı da Interactive olacaktır. Neden?

Temanın tasarımı o kadar dikkatlice yapılmış ki, okuyucu etkileşimi en üst düzeye çıkmış. Sitenize giren ziyaretçiler tabiri caizse adeta çakılıp kalıyorlar. Bakın burada elbette ki içeriğinizin kalitesi önemli fakat 7 Basit Yazı Stili Değişikliği ile Ortalama Oturum Süresi Arttırmak başlıklı yazımızda anlattığımız tüm kriterleri kendiliğinden karşılayan bir tema olması, temayı niye bu kadar övdüğümü açıklayacaktır.

Bu sektördeki rekabet her ne kadar zor olursa olsun, siteniz için Interactive temasını seçmeniz halinde emin olun rakiplerinizden 2-3 adım önde olmanız kaçınılmaz olacaktır.

Temanın diğer özellikleri ise;

 1. Çerçeve dışı özel mobil menü

 2. Haber bandı

 3. Modern görünümlü manşet alanı

 4. İkon destekli kategori listeleme

 5. Güçlü kontrol paneli

 6. Sosyal medya paylaşımları için dahili butonlar

 7. Çoklu dil desteği

 8. Sınırsız bileşen alanları

 9. Ajax yükleme

11. Tower – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


Tower – Seo Uyumlu Portföy Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress SEO uyumlu temalar listemde yer vermek istediğim bir diğer seo uyumlu wordpress teması ise Tower.

İşiniz için kalite sizin için ön plandaysa, Google’ın sevdiği tarzda kodlanmış Tower teması en iyi seçim olacaktır. Yüksek kalite standartları ile tasarlanmış profesyonel görünümü kalitenizi ön plana çıkarıp, işinize ne kadar değer verdiğinizi cümle aleme gösterecektir.

ThemeForest ürünü olan Tower temasının en önemli özelliği, içeriğindeki özelleştirilebilir 23 farklı tasarım şablonuyla gelmesi. Profesyonelce hazırlanmış bu şablonları tek tıkla aktif edebilirken, gelişmiş kontrol paneliyle kolayca kendi sayfa tasarımlarınızı hazırlayabilirsiniz.

Temanın ne kadar profesyonelce tasarlandığını demosunu inceleyince göreceksiniz. Benim asıl dikkat çekmediğim nokta Tower‘ın, bir temadan beklenen her işlevi bünyesinde barındırması. Yani bu temayı alıp kullanmaya başladığınız zaman başka hiç bir ek eklenti ve bileşene ihtiyaç duymuyorsunuz. Temadan ziyade fonksiyonel bir sistem gibi işlevlerle donatılması, Tower’ı diğer temalardan ayrı bir yere koyuyor.

 1. 30+ portfölyo düzeni

 2. Göz alıcı ve yenilikçi tasarım

 3. Ayarlanabilir site genişliği

 4. Sürükle bırak destekli ön sayfa oluşturucu

 5. Dahili iletişim formu

 6. Dahili 4 ayrı ikon pakedi

 7. Harika CSS3 animasyonları

gibi özelliklerle Tower teması, benim favori temalarımın başında geliyor.

12. NewsOnline – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


NewsOnline – Seo Uyumlu Haber Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

Son zamanlarda haber siteleri aldı başını gidiyor. Kaliteli içerik üretip Google News kaydını yaptırabilenler bu alanda deli paralar kazanmaya başladılar. Hal böyle olunca, rekabetin çok yüksek olduğu bu sektörde üst sıralara çıkmak gittikçe zorlaşıyor.

Haber alanında rakiplerden sıyrılıp sıralamalarda zirveyi zorlamanın ilk adımı seo puanı yüksek, kullanıcı dostu tasarıma sahip, içerik yığının boğucu havasını egale edebilecek bir tema seçimi olacaktır.

Bu alandaki seo uyumlu WordPress temaları içinde öne çıkan en iyi haber teması NewsOnline, sizi asla pişman etmeyecek nadir temalardan biri. Anasayfa ve kategori sayfaları özel olarak tasarlanmış, ziyaretçinin sitede kalma süresini arttırıcı stratejilerle bezenmiş harika bir tema olduğunu söyleyebilirim.

Özellikle ziyaretçinin sitedeki oturum süresi, diğer içerikleri ziyaret etmesi seo açısından önemli iki kriter. Haber temalarının da her şeyden önce bu iki kriteri göz önüne alıp tasarlanması, onları her daim değerli kılacaktır. NewsOnline temasını da niçin önerdiğim bu noktada cevap buluyor: Her şeyiyle tam bir seo uyumlu WordPress haber teması.

 1. Akışkan, responsive ve modern tasarım

 2. Kolay içerik ulaşımı

 3. Parallax kaydırma

 4. Dahili sosyal medya paylaşım butonları

 5. Yazar kutusu

 6. Okunabilirliği yüksek dizayn

 7. Çoklu dil desteği

13. NewsMag – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


NewsMag – Seo Uyumlu Magazin Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress SEO uyumlu temalar listemde yer vermek istediğim bir diğer seo uyumlu wordpress teması ise Newsmag.

Gazete, dergi, haber, magazin, spor, teknoloji, ürün inceleme, oyun inceleme, listeleme gibi içeriklerle oluşturulacak bir projeniz varsa ve yüksek trafik ve üst sıralara çıkmak öncelikli hedefiniz ise daha fazla aranıp durmayın. NewsMag tam da ihtiyacınız olan bir tema.

Tema, bu tür sitelerin Google sonuçlarında en üst sıralarda yer alması için seo ayarlamaları özellikle yapılmış. Odağına arama motoru optimizasyonunu alarak, modern ve şık bir tasarımla, içeriğindeki fonksiyonel özellikleriyle arz-ı endam eden, ThemeForest’in en çok satan temalarından biri olarak öne çıkıyor.

Şahsımın da test etme imkanı bulduğu NewsMag teması için, şu an piyasada bulunan seo uyumlu WordPress magazin temaları içinde en iyisi olduğunu iddia edebilirim. Özellikle içerik yerleşimi ve tasarımı konusunda beni kendine hayran bırakan temaların başında geliyor.

Sadece seo açısından değil, web dünyasındaki yeniliklere göre sürekli güncellenmesi, güncellendikçe performansı artması, sistemi yormayan temiz ve düzenli kod yapısı ve tema ekibinin özverili desteğiyle WordPress temaları arasında güneşle eş değer bir tema.

Tema, ayrıca ücret vererek sahip olacağınız bir çok profesyonel bileşeni de size ücretsiz sunuyor:

 1. Hava durumu bileşeni

 2. Instagram bileşeni

 3. Güncel kur bileşeni

 4. Popüler kategoriler bileşeni

 5. Sayaçlı sosyal medya buton bileşeni

 6. Yazar kutusu bileşeni

 7. Reklam bileşenleri

NewsMag ayrıca tamamen adsense uyumlu ve yerleşimleri özenle yapılmış reklam alanlarına sahip. Kategorilere özel şablonlarıyla dikkat çeken bu temayı kesinlikle denemelisiniz.

14. Yosemite – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


Yosemite – Seo Uyumlu Moda Blog Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

Zarif, modern ve sade bir tema arayan moda blog yazarları için sıradaki seo uyumlu WordPress temamız, Apple’ın Yosemite OSX işletim sistemi tasarımından esinlenen Yosemite teması.

Temanın en beğendiğim özelliği, sadelikle şıklığın mükemmel uyumu. Bu yönüyle tamamen hem site sahibi olarak hem de okuyucu olarak tamamen içeriğe odaklanabiliyorsunuz. Böylece sizin ve sitenizin hit açısından verimliliği en üst seviyeye çıkmış oluyor.

Yüksek okuyucu etkileşim oranı, aramam motorları için optimize edilmiş bağlantı yolları, entegre içerik değerlendirmesi, CSS3 ile yaratılmış etkileyici görsel efektler, ajax yükleme gibi özelliklerle çekiciliğine çekicilik katan temamız, moda odaklı blog yazarları ve siteler için kesinlikle tercih edilmesi gereken temalardan.

15. Route – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


Route – Seo Uyumlu Porföy Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

En iyi WordPress seo temalarımızdaki bir diğer tasarım harikası Route temasına değinmeden geçmek olmazdı. ThemeForest’in altın değerindeki nadir temalarından Route içinayrı bir parantez açmak istiyorum.

Öncelikle temanın Türkçe dil desteği olduğunu belirtmek isterim. Şahsım için bu özellik bir temada aradığım en önemli kriterdir. Sitenizi kullanıcıya en iyi şekilde sunabilmeniz için, onunla aynı dili konuşmanız gerekir.

Route’ın SEO’su üst düzeyde bir tema olmasının yanı sıra, Visual Composer Drag & Drop Builder, Go Pricing gibi toplamda 82 $’lık premium eklentileri bünyesinde ücretsiz sunması, böylece ihtiyaç duyulan tüm gereksinimlere profesyonel çözümler üretmesi, onu değerli kılan en önemli özelliği. Yani tema üreticileri maddiyatı bir kenara itip, temanın kendi içinde uyumlu çalışması için büyük bir özveri göstermişler.

 1. Retina ekranlar için optimize edilmiş responsive tasarım

 2. Özell CSS3 animasyon ve efektler

 3. One page (tek sayfa) özellikli

 4. Sınırsız renk seçeneği

 5. IcoMoon desteğiyle 600+ dahili ikonlar

 6. Parallax arka plan

 7. Videolar için özel arka plan ekleyebilme

 8. Sınırsız bileşen alanı

 9. Kısa kod editörü

 10. Ajax destekli portfölyo özelliği

 11. Tüm tarayıcılarla uyumlu

Bu kadar çok işleve sahip olmasına rağmen sayfa yüklenme süresi bu kadar kısa olması gerçekten hayret edilecek bir durum. Bu da temanın kodlamasında ne kadar titiz bir çalışma yapıldığını gösteriyor. İşiniz için minimum uğraşla maximum verim için Route temasını mutlaka kullanmalısınız.

16. SeoWp – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


SeoWp – Seo Uyumlu Dijital Pazarlama Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress SEO uyumlu teması listemde yer vermek istediğim bir diğer seo uyumlu kurumsal wordpress teması ise SEOWP.

O kadar seo uyumlu temalardan bahsettik fakat bu işi mesleki düzeyde icra eden kullanıcılar için yani seo danışmanlarına uygun temalara hiç değinmedik. Değinelim o zaman. Karşınızda SeoWP…

Seo şirketleri, dijital pazarlama ajansları ve sosyal medya uzmanları için özel olarak tasarlanmış SeoWP, en çok satanlar listesinden kopup geliyor. Hızlı yüklenme, kolay kullanım ve özelleştirilebilme, güvenliği ön planda tutulmuş kodlama yapısı ve 100% mobil uyumlu tasarımı ile Seocuları mest eden temanın özellikleri bununla sınırlı değil.

Google rankını ölçen Rankie eklentisi, sayfa özelleştirmeleri için Live Composer eklentisi, göz alıcı menüler için Mega Main Menu eklentisi, tam bir slayt çözümü olan Master Slider eklentisi, sosyal medya paylaşımları için Easy Social Share Buttons eklentisi, iletişim formları için NEX-Forms eklentisi, yer bildirimi için Simplified Google Maps eklentisi, tüm mobil cihazlardaki ikonlarınız için Fresh Favicon eklentisi…

Evet, toplamda 224 $ tutan bu eklentiler ve seo ile ilgili flat dizaynlı görseller, SeoWP ile ücretsiz geliyor. Bu eklentilerle birlikte sitenize lazım olan tüm işlevlere tek bir temayla sahip olabiliyorsunuz.

Seo servisleri için özel ikonların da dahil olduğu temada bir kuş sütü eksik. Seo uzmanları için bulunmaz bir tema olan SeoWP temasını anlatmakla olmaz, mutlaka kullanmanız gerek.

17. OnePage – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


OnePage – Seo Uyumlu Portföy Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

Sıradaki seo uyumlu WordPress temamız, hizmet sektöründe faaliyet gösteren kullanıcıların es geçmemesi gereken OnePage teması.

İsmiyle müsemma bu tema, tek sayfada ziyaretçilerinizi sıkmadan ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilir, etkileyici tasarımıyla kalitenizi yansıtabilir, müşterilerinizle kolaylıkla etkileşime geçebilir ve tamamen seo odaklı kod yapısıyla arama motorlarında hak ettiğiniz yerlere gelebilirsiniz.

Tema baştan aşağı profesyonellik kokuyor. Sürükle bırak teknolojisi ile anasayfanızı kolayca istediğiniz şekle sokabiliyorsunuz. Temayla birlikte sayaç, Twitter akışı, portföy alanı, satış tablosu, başarı hikayeleri, özel müşteri alanları gibi ihtiyacınız olan tüm işlevler sunuluyor. Bu özellikler için ayrıca harcama yapmıyorsunuz.

Sadece tek sayfa tasarım değil, etkileyici bir blog yapısına da sahip olan OnePage temasının diğer özellikleri ise şöyle:

 1. Parallax efektler

 2. CSS3 animasyonlar

 3. Yapışkan menü

 4. Portföy içerikleri için özel şablonlar

 5. Animasyonlu sayaç alanı

 6. Ajax yükleme

 7. Dahili iletişim formu

 8. Dahili Google Maps eklentisi

Full seo uyumlu ve hızı muazzam olan OnePage teması, portföy tanıtımlarınız için aradığınız kaliteyi fazlasıyla karşılayacaktır.

18. Bivio – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


Bivio – Seo Uyumlu Porföy Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

Daha ilk sayfada müşterilerini etkilemek isteyen kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış ThemeForest ürünü Bivio’ya değinmeden geçmek olmazdı. Çünkü açılış sayfaları seo açısından asla es geçilmemesi gereken unsurlardan biridir.

Açılış sayfaları etkileyici olmalı, merak uyandırmalı, bir hizmet sunuyorsanız bu hizmetin alımına teşvik etmelidir. Bivio, bu kriterleri karşılyan seo uyumlu WordPress temaları içinde tam aradığımız çözümü bize sunuyor.

Tema, Twitter Bootstrap V3 çerçeve düzeni üzerine inşa edilmiş ve Font Awesome v4.1.0 Framework ile desteklenmiş. Mobil cihazlar için tam duyarlılık, maksimum performans için optimizasyon, dahili Visual Comproser, retina ekran destekli, CSS3 animasyonlar ve tamamen özelleştirilebilir esnek yapısı ile bir çok niş alanla ilgili kullanıcıların ihtiyaç duyduğu çözümleri tek başına karşılayabiliyor.

Açılış ekranına abonelik ya da kayıt formu yerleştirebilir, arka plana görsel ya da video koyabilirsiniz. WooCommerce ile tamamen uyumlu yapısı ile sitenizi e-ticaret çalışmalarınız için de kullanabilmeniz mümkün.

İhtiyacınıza göre şekillendirebileceğiniz Bivio temasına mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.

19. NewsPaper – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


NewsPaper – Seo Uyumlu Gezi Blog Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress SEO uyumlu temalar listemde yer vermek istediğim bir diğer seo uyumlu wordpress teması ise NewsPaper.

Zengin içerikli web siteler için zirvedeki en iyi seo uyumlu WordPress teması kesinlikle NewsPaper temasıdır. Bu kadar iddialı olmama rağmen bu temayı sonlara koymamın sebebi ise Sahifa teması gibi çok kullanılmasıdır. Şahsen bir çok web sitesinde aynı temaları görmekten sıkıldım.

Bu nedenle de temayı bir haber teması olarak değil, seo uyumlu gezi blog teması olarak kategorilendirdim ki en azından stil farkıyla diğer alanlarda kullanılsın.

MyThemeShop‘un en etkileyici, en işlevsel, seo’su en üst düzeyde, en hızlı, Adsense’ye en uyumlu, en zengin ve en çok satan NewsPaper teması tam bir yüksek trafik silahı. Temayı yükleyin, içeriğinizi girin ve arkanıza yaslanın. O kadar da iddialıyım.

20. NewsTimes – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


NewsTimes – Seo Uyumlu Haber Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress seo uyumlu haber temaları arasından favorim olan diğer bir tema da NewsTimes. Bu temada beni en çok kendine çeken özellik ön sayfasındaki yerleşim düzeninin şıklığı.

Manşet alanı ve içerik listelemesi o kadar yaratıcı, sade ve profesyonel ki insanın çıkası gelmiyor. Okuyucu açısından tek sayfada tüm içeriklere ulaşılabilmesi ve yerleşim düzenindeki uyumluluk ile tam da Google’ın istediği “anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunma” kriterini tamamen karşılıyor.

Tüm mobil cihazlarla uyumlu esnek tasarımıi HTML5 ve CSS3 ile kodlanmış, tüm tarayıcılarda problemsiz çalışan NewsTimes, özellikle seo puanı yüksek temalar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

 1. Sınırsız renk seçeneği

 2. Özel CSS ayarları

 3. Sınırsız bileşen alanları

 4. Ön sayfa düzeni için özel kontrol paneli

 5. 630+ Google Fonts desteği

 6. Dahili sosyal medya bağlantıları

 7. Dahili içerik değerlendirme ve özel yorum sistemi

 8. Adsense uyumlu reklam alanları

 9. Ajax yükleme

gibi klasik MyThemeShop temalarının özelliklerini taşıyan NewsTimes temasını, zengin içerikli web siteleriniz için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

21. MegaNews – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


MegaNews – Seo Uyumlu Haber Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

MegaNews mükemmel görünümü ve ilgi çekici dergi tasarımıyla seo uyumlu WordPres temaları arasındaki yerini alıyor.

Temada her şey sınırsız ve olabildiğince esnek bir yapıya sahip. Visual Composer ile birlikte gelen temanın sayfa tasarımlarını tamamen okuyucu kitlenizin ve kendi zevkiniz doğrultusunda düzenlemeniz mümkün.

O kadar kolay bir kontrol paneline sahip ki neredeyse parmağınızın ucuyla tüm ayarlarınızı anında yapabiliyorsunuz. Dahili haber bandı, sürükle bırak teknolojili ön sayfa oluşturucu, yapışkan menü, özelleştirilebilir kategori düzenleri ve rengarenk tasarımıyla bir haber temasından beklenen tüm özelliklere sahip.

Seo oranı yüksek haber temaları alternatifleri arasında göz atmadan geçmemeniz gereken MegaNews belki de tam da aradığınız temadır, kim bilir…

22. Sensational – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


Sensational – Seo Uyumlu Blog Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

Blogunuzun potansiyelini tamamen yansıtacak, sıradışı tasarımlı, seo etkili bir WordPress tema arıyorsanız Sensational tam da ihtiyacınıza uygun bir blog teması.

Sınırsız ve farklı renk seçenekleri ve tamamen kendi zevkinize göre dizayn edebileceğiniz esnek tasarım yapısı ile öne çıkan tema, tabi ki bir MyThemeShop ürünü. Dört farklı stil seçeneği, akışkan yapısı ve en önemlisi full seo uyumlu kod yapısı ile blog siteleri için bulunmaz nimet.

Dahili üyelik sistemi ile gelen Sensational, 620+ Google fontse desteği, sosyal medya uyumu, lightbox multimedya desteği, Adsense uyumu, dahili benzer yazılar özelliği ve işlevsel kısa kodları ile bir blog için ihtiyaç duyulan tüm özellikleri karşılayan en kullanışlı temalardan.

23. TopNews – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


TopNews – Seo Uyumlu Magazin Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress SEO uyumlu temalar listemde yer vermek istediğim bir diğer seo uyumlu wordpress teması ise TopNews.

Ziyaretçilerinizi sitede tutabilmek, seo açısından önemli bir kriter olmakla beraber, tema arayışınızda; incelediğiniz temanın bu özelliği karşılaması için gerekli düzenlemeleri yaptığından mutlaka emin olmanız gerekir.

Temanın yerleşim düzeni, dikkat çekici efektleri, etkileyici görsel sunumu, kullandığı yazı tipi, görünümdeki profesyonellik ve tüm içeriğin bir çırpıda ulaşılabilmesi gibi özellikleri, ziyaretçiyi sitede tutup tutmayacağı konusunda fikir verir.

Bu kriterleri karşılayan sıradaki temamız ise TopNews magazin teması. Temayı diğerlerinden ayıran en dikkat çeken özelliği tasarımı. Tecrübelerime dayanarak kafamda bir magazin teması tasarlayacak olursam, TopNews teması hayalimdeki tasarımı birebir karşılayacak olan bir tema olurdu.

Tamamen kullanıcı odaklı, ziyaretçiyi sitede tutarak hemen çıkma oranını düşürüken oturum süresini arttıracak şekilde tasarlanmış temayla birlikte;

 1. Post/Page Slideshows eklentisi

 2. Video ve müzik içerikleri için hazır şablonlar

 3. Dinamik sosyal paylaşım butonları

 4. Haber bandı

 5. 5 farklı reklam alanı

 6. 11 özel bileşen

 7. Fly-Out Mobil Navigasyon

gibi etkileyici özellikler de sizin oluyor. Bir magazin sitesi için ihtiyaç duyulabilecek tüm özellikleri bünyesinde barındıran bu temaya mutlaka göz atmanızı öneriyorum.

24. SeoCompany – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


SeoCompany – Seo Uyumlu Dijital Pazarlama Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

Seo odaklı bir dijital pazarlama ajansına sahipseniz seçtiğiniz tema da işinizi yansıtan %100 seo uyumlu bir tema olmalı. Bu kriteri karşılayan temanın adı da kesinlike bir ThemeForest ürünü olan SeoCompany.

Temayı uzun uzun anlatmadan direk size sunduğu özelliklere geçiyorum:

 1. Sürükle bırak destekli sayfa tasarımı

 2. Retina ekranlar için uyumlu tasarım öğeleri

 3. Dahili Popup işlevi

 4. Düzenlemesi kolay Mega Menü

 5. Mükemmel görünümlü satış tablosu

 6. 19 $ değerindeki Revolution Slider eklentisi

 7. Tema düzenlemeleriniz için PSD dosyaları

 8. 100 adet özel grafik görselleri ve 200 adet font icon desteği

 9. Yoast ve All in Seo uyumlu

Bu özellikler haricinde tema size 8 adet kompoze edilmiş stil şablonları sunuyor. Bu şablonlar seo uzmanlarına danışılarak hazırlanmış ve tasarım konusunda işinizi kolaylaştıracak mükemmel tasarımlara sahip. Seo danışmanına uygun bir tema arıyorsanız, aradığınızı buldunuz bile.

25. Amax – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )


Amax – Seo Uyumlu Portföy Teması

Detaylı Incele Canlı Demo

Ve seo uyumlu WordPress temaları tavsiyelerimiz içinde size tanıtacağımız en son tema Amax … Kullanımı pratik, etkileyici ve çok yönlü bir tema arayışında olanların kesinlikle kaçırmaması gerek Amax temasının en sonda olmasının sebebi, hız konusunda biraz canımı sıkması.

Her ne kadar sitemiz için hız optimizasyonu yapmak kaçınılmaz olsa da, bu konudaki ilk adım temada başlıyor. Amax bu konuda sınıfta kalıyor. Fakat ben bunun demodaki dikkat edilmeyen bazı kriterlere bağlıyorum. Seo konusundaki temiz kod yapısıyla listeme girmeyi hakettiğini söyleyebilirim.

Amax, kullanıcıyla etkileşime geçebilen interaktif bir tema. Tasarımındaki etkileyici ve dinamik görsel efektler olsun, düzen ve renk uyumu olsun, mobil cihazlardaki üstün performansı olsun, en önemlisi seo konusundaki hassasiyeti olsun kıpır kıpır, kabına sığmayan yapısıyla beni kendine hayran bırakan nadir temalardan biri olarak tavsiyemi hakediyor.

Eğer işinizdeki enerjikliğinizi müşterilerinize yansıtmak istiyorsanız Amax temasını mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

26. SocialNow – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )

SEO Uyumlu WordPress Temaları – Social Now

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress SEO uyumlu temalar listemde yer alan başka bir seo uyumlu wordpress teması ise SocialNow. Sosyal medya pazarlama temeline dayanan gayet başarılı bir wordpress teması olan SocialNow, seo uyumu ve hız anlamında oldukça profesyonelce hazırlanmış.

Günümüz rekabet piyasasında hızı ve seo uyumluluğuyla sizi ilk sıralara taşımada oldukça iddialı olan SocialNow, özellikle sosyal medya uyumlu bloglarda fotoğraflar arasında kolay gezinme imkanı sağlıyor. Seo uyumlu wordpress temasının bu artısı da ziyaretçinizin sayfanızda uzun süre kalmasına bir çözüm yolu sunuyor.

27. Writer – ( SEO Uyumlu WordPress Temaları )

SEO Uyumlu WordPress Temaları – Writer

Detaylı Incele Canlı Demo

WordPress SEO uyumlu temalar listemde yer alan başka bir seo uyumlu wordpress teması ise Writer.

Temaya verilen isimden de rahatlıkla anlaşıldığı gibi yazarlar ve gazeteciler için çok rahat ve esnek bir seo uyumlu wordpress teması. Writer okuyucuya sade ve estetik bir ortam hazırlayarak paylaşımlarınızı pazarlamanızı sağlıyan muazzam bir tema.

Her yazar milyonlarca takipçisi olan en başarılı içerik pazarlayıcı olmak ister. Yazarlık kariyerine doğru adımlarla yön vermenin en önemli anahtarlarından biri temiz tasarıma sahip profesyonel bir wordpress teması ile çalışmak. Okuyucuyu sadık bir kitleye dönüştürmek için dizayn edilmiş writer, içerik pazarlamanız için gereken bütün kolaylıkları sağlıyor.

Yazarlar için ideal bir seo uyumlu wordpress teması olan writer; zarif tipografisi ile, seo dostu, görsel olarak sade ve hoş, hafif yapısı ile tam bir başarı yardımcısı.

WordPress Temaları İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

#Themeforest Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Themeforest’tan tema almak başlıklı yazımı takip ederek, themeforest’a dair herşeyi öğrenebilirsiniz.

#MyThemeShop Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Mythemeshop’tan tema satın almak başlıklı yazı ile, Mythemeshop üzerinden nasıl ücretli wordpress teması satın alınır, nasıl yüklenir, nasıl demodaki gibi yapılır gibi soruların cevabını detaylı olarak bulabilirsiniz.

#Ücretli Temalar Nereden Alınır?: Ücretli WordPress Temaları Satan Siteler başlıklı yazımda yer alan firmalardan tema satın alabilirsiniz.

#Tema Dilini Nasıl Değiştiririm?: Tema Türkçeleştirme başlıklı yazıyı takip ederek, temanızın dilini değiştirebilir ve çevirisini kolaylıkla yapabilirsiniz.

#Wordpress Tema Yükle Butonu Yok?: Eğer siz de wordpress sitenizde Admin Paneli >> Görünüm >> Temalar kısmında en üstte yer alan Yeni ekle ya da Tema Yükle butonu yok ise;

Bunun sebebi, wordpress.org değil de wordpress.com kullanıyor oluşunuz. WordPress.com ücretsiz olmasından dolayı tema yükleme kısıtlaması mevcut.

WordPress.org mu yoksa wordpress.com mu başlıklı yazımı takip ederek, wordpress com ile org arasındaki farkı detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Ayrıca, wordpress.com’dan wordpress.org’a geçiş başlıklı yazımı takip ederekte, wordpress sitenizi sorunsuz bir şekilde .com’dan .org’a taşıyabilirsiniz.

#Tema Değişikliği Nasıl Yapılır?: Güvenli bir şekilde hiç bir veri kaynına uğramadan tema değiştirmek istiyorsanız, Tema Değiştirme başlıklı yazıma bakabilirsiniz.

#Tema Nasıl Yüklenir?: WordPress Tema Yükleme başıklı yazımı takip ederek kolaylıkla temalarınızı kurabilirsiniz.

#Sen Hangi Temayı Önerirsin?: Bunca yıllık tecrüble söylüyorum ki tema seçimi yaparken, kesinlikle tasarım ikinci aşamada olsun. Önemli olan temanın nasıl göründüğü değil, içerik kalitesidir.

İçeriğiniz kalitesini ise SEO uyumlu ve hızlı bir tema ile desteklediğiniz zaman, google’da üst sıralara çıkmak adına muazzam başarılar elde edeceksinizdir. Peki öyle temaları nasıl bulacağız? Buyrun: En hızlı ve SEO uyumlu wordpress temaları

Umarım 25+ En İyi %100 SEO Uyumlu WordPress Temaları – EN İYİLER başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

©2021, WebMaster