Teknoloji Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

Bu içeriğimizde, teknoloji sektöründe geçtiğimiz haftanın öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Gelin, teknoloji dünyasında yaşanan bu gelişmelere daha yakından göz atalım.


Sürekli değişen ve gelişen teknoloji dünyasında her hafta yeni gelişmelere şahit oluyor, bu haberleri detaylı bir şekilde sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Geride bıraktığımız haftada da teknoloji dünyasında oldukça önemli gelişmeler yaşandı. Biz de bu içeriğimizde hem teknoloji dünyasında geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmelerini hem de teknolojiyle ilgili ilgi çekici içerikleri sizler için bir araya getirdik. Gelin, tüm bu haberlere daha yakından göz atalım.

Geçtiğimiz haftanın öne çıkan teknoloji haberleri:

WhatsApp, 15 Mayıs'taki Gizlilik Politikasını Kabul Etmezseniz Hesabınıza Ne Olacağını Açıkladı


Yeni gizlilik politikası nedeniyle son birkaç aydır eleştirilerin odağında olan anlık mesajlaşma hizmeti WhatsAppp, yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlerin hesabına ne olacağını açıkladı. Buna göre verilerini 15 Mayıs tarihine kadar Facebook'la paylaşmayı kabul etmeyenlerin hesapları 120 gün boyunca pasif olarak kalacak ve bu sürenin sonunda otomatik olarak silinecek.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Android 12'den İlk Ekran Görüntüleri Geldi: İşte Yeni Arayüz

Teknoloji devi Google, Android 12 işletim sisteminin ilk geliştirici önizleme sürümünü yayınladı. Yayınlanan sürümle birlikte Android 12'de nelerin değişeceği ve nasıl bir görünüme kavuşacağına dair ilk detaylar ortaya çıktı. Yeni işletim sisteminde arayüz değişikliklerinin yanı sıra gizlilik özelliklerinde de değişikliğe gidilmesi bekleniyor.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

NVIDIA'dan Oyunculara Müjde: Oyuncu Kartlarıyla Madencilik Kartları Ayrılıyor

2 90

Bu içeriğimizde, teknoloji sektöründe geçtiğimiz haftanın öne çıkan haberlerini sizler için derledik. Gelin, teknoloji dünyasında yaşanan bu gelişmelere daha yakından göz atalım. Sürekli değişen ve gelişen teknoloji dünyasında her hafta yeni gelişmelere şahit oluyor, bu haberleri detaylı bir şekilde sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Geride bıraktığımız haftada da teknoloji dünyasında oldukça önemli gelişmeler yaşandı. Biz de bu içeriğimizde hem teknoloji dünyasında geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmelerini hem de teknolojiyle ilgili ilgi çekici içerikleri sizler için bir araya getirdik. Gelin, tüm bu haberlere daha yakından göz atalım. Geçtiğimiz haftanın öne çıkan teknoloji haberleri: WhatsApp, 15 Mayıs'taki Gizlilik Politikasını Kabul Etmezseniz Hesabınıza Ne Olacağını Açıkladı Yeni gizlilik politikası nedeniyle son birkaç aydır eleştirilerin odağında olan anlık mesajlaşma hizmeti WhatsAppp, yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlerin hesabına ne olacağını açıkladı. Buna göre verilerini 15 Mayıs tarihine kadar Facebook'la paylaşmayı kabul etmeyenlerin hesapları 120 gün boyunca pasif olarak kalacak ve bu sürenin sonunda otomatik olarak silinecek. İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Android 12'den İlk Ekran Görüntüleri Geldi: İşte Yeni Arayüz Teknoloji devi Google, Android 12 işletim sisteminin ilk geliştirici önizleme sürümünü yayınladı. Yayınlanan sürümle birlikte Android 12'de nelerin değişeceği ve nasıl bir görünüme kavuşacağına dair ilk detaylar ortaya çıktı. Yeni işletim sisteminde arayüz değişikliklerinin yanı sıra gizlilik özelliklerinde de değişikliğe gidilmesi bekleniyor. İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. NVIDIA'dan Oyunculara Müjde: Oyuncu Kartlarıyla Madencilik Kartları Ayrılıyor Kripto para madenciliği nedeniyle ekran kartlarında stok sorunu yaşayan NVIDIA, bu problemi kökünden çözecek müjdeli haberi açıkladı. Buna göre yeni nesil NVIDIA ekran kartları, hash rate'leri limitlenmiş bir şekilde piyasaya sürülecek ve madenciler görüntü çıkışı olmayan özel kartlara yönlendirilecek. Bu sayede hem ülkemiz hem de dünya genelinde ekran kartı fiyatlarının normal seviyelerine inmesi bekleniyor. İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Mars'ta Yaşam İzlerini Arayacak Perseverance, Mars Yüzeyine İniş Yaptı: İlk Fotoğraflar Yayınlandı

NASA'nın 2020 Temmuz ayında Dünya'dan fırlattığı Perseverance uzay aracı, geçtiğimiz hafta Mars yüzeyine iniş yaptı. Mars'a sorunsuz bir iniş gerçekleştiren uzay aracı, Kızıl Gezegen'den ilk fotoğrafları da Dünya'ya yollayarak mesaisine başlamış oldu.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Microsoft, Windows 10 21H1 Güncellemesini Duyurdu: İşte Yenilikler

Yazılım devi Microsoft, Windows 10'un uzun zamandır beklenen güncellemelerinden "21H1"i duyurdu. Büyük ve önemli özellikler getirmeyen güncellemenin daha çok performansa odaklandığını açıklayan Microsoft, Windows Insider kullanıcılarının bu sürümü kullanmaya başlayabileceklerini söylüyor.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Güvenlik Güncellemeleri Konusunda En İyi Android Telefonlar Belli Oldu

Güvenlik güncellemelerini yayınlama sıklığı ve geciktirme süresine göre en iyi Android telefonlar belli oldu. Listenin zirvesinde Pixel telefonları ile iyi bir çıkış yakalayan Google yer alırken, güncelleme konusunda fazlasıyla eleştirilen Samsung ise sürpriz yaparak birden fazla modeliyle listenin üst sıralarında kendine yer edindi.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

iPhone 13 Pro'yu Bilinen Tüm Detaylarıyla Gözler Önüne Seren Görüntüler Yayınlandı [Fotoğraf + Video]

Önümüzdeki sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 13 Pro'nun tasarım detaylarını gözler önüne seren fotoğraflar ve bir video ortaya çıktı. Tasarım anlamında iPhone 12 serisine oldukça benzeyen cihazın, bu nedenle iPhone 13 yerine "iPhone 12s" olarak adlandırılabileceği söyleniyor. Ayrıca ekran altı parmak izi sensörünün de bu modelde yer alacağı aktarılan bilgiler arasında.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

2021'in İlk Mobil ve Genişbant İnternet Hızları Açıklandı [Türkiye'nin Dünya Sıralaması Belli Oldu]

Speedtest, yeni yılın ilk mobil ve genişbant internet hız verilerini açıkladı. Yeni verilere göre Türkiye mobil internet sıralamasında ortalama 36,42 Mbps ile 57'nci, geniş bant internet sıralamasında ise ortalama 30,51 Mbps ile 103'üncü sırada yer aldı. Bununla birlikte 2020 yılında Türkiye'nin internet hızının az da olsa yükseldiği görüldü.

İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Soruşturma Tamamlandı: Rekabet Kurumu, WhatsApp Hakkında Kararını Verdi

RekabetKurumu, yeni gizlilik sözleşmesiyle tartışmaların odağında yer alan WhatsApp'a açmış olduğu soruşturmada kararını verdi. Buna göre WhatsApp, Facebook ile veri paylaşımını durduracak ve tüm kullanıcılara Facebook'un veri paylaşımını içeren yeni koşulları durdurduğunu bildirecek.

1 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

©2021, WebMaster