WordPress Tüm Yazılar 404 Hatası Veriyor: Çözüm?

WordPress Tüm Yazılar 404 Hatası Veriyor

WordPress sitemde tüm yazılar 404 hatası veriyor. Yazılarım görünüyor fakat tıkladığımda 404 hatası veriyor ?

Bu problemi nasıl çözebilirim ?

Daha önce internal server error ya da error establishing database connection gibi bir çok wordpress sorununun çözümü anlatmıştım.

Bu yazımda ise eğer wordpress yazılar tıklanınca 404 hatası veriyor ise, bu problemi nasıl ortadan kaldırırız, onu anlatacağım.

WordPress Yazılar 404 Hatası Veriyor Çözümü

Eğer sitenizde sadece yazılarınız 404 hatası veriyor, ana sayfanızda içerikleriniz görünüyor fakat tıkladığınızda 404 hatası alıyorsanız ve admin panelinize erişimde problem yaşamaıyorsanız, problem çok yüksek olasılıkla kalıcı bağlantı ayarlarınızdan kaynaklanıyordur.

Çözüm ise basit;

1- Admin Paneli >> Ayarlar >> Kalıcı Bağlantı Ayarları sekmesine gidin ve hiç bir değişiklik yapmadan değişiklikleri değişiklikleri kaydet butonuna tıklayın.

WordPress Yazılar 404 Hatası Veriyor – Kalıcı Bağlantı Ayarları

Hiç bir değişiklik yapmadan kaydetme işlemi var olan kalıcı bağlantı ayarlarınızı güncelleyip, .htaccess dosyasını yeniden yazdıracaktır. Çoğu durumda bu problemi çözecektir.

Not: Üstteki resimde gördüğünüz kalıcı bağlantı ayarları site içi SEO adına en doğru kalıcı bağlantı ayarlarıdır. Eğer blogunuzu yeni kurduysanız, siz de kalıcı bağlantı ayarlarınızı resimde gördüğünüz gibi Yazı ismi olarak seçebilir ya da özel yapı kısmını seçip, boşluk kısmına /%postname%/ yazabilirsiniz. ( İkisi de aynı şeydir. )

Ancak, hali hazırda içeriklerinizin kalıcı bağlantı ayarları farklı ise ve içerikleriniz belirli bir google sıralamasına sahip ise kesinlikle var olan bağlantı ayarlarını değiştirmeyin !

Değiştirmeniz demek sitenizde bulunan tüm yazılarınızın URL yapısının değişmesi anlamına gelir ki sıralamada var olan yazılarınızın tıklanıldığı zaman URL yapısı değişti için 404 hatası verir. Bu da tüm google sıralamanızı kaybetmenize sebep olur.

2- Eğer üstteki yöntemi takip ettiyseniz ve hala wordpress tüm yazılar 404 hatası veriyor ise, alternatif olarak şu yöntemi uygulayabilirsiniz;

Öncelikle FTP üzerinden sitenizin sunucusuna bağlanın ya da Admin Paneli >> SEO >> Araçlar >> Dosya Düzenleyicisi >> .htaccess dosyası ( Bu yolu ancak Yoast SEO eklentisini kullanıyorsanız görürsünüz ) kısmına gelin ve hemen alttaki kodu bu dosya içerisine ekleyin;

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

Umarım WordPress Tüm Yazılar 404 Hatası Veriyor: Çözüm? başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

©2021, WebMaster