Yazı Yayım Tarihi Belirleme – WordPress

WordPress’e yeni başlayan kullanıcılarının başlangıçta bilmediği veya gözden kaçırdığı fakat sonradan haberdar oldukları bir diğer wordpress özelliği ise yazı yayım tarihi’nin ayarlanabiliyor olması. Yazınızı istediğiniz ay, istediğiniz gün istediğiniz saatte yayımlanmaya saat gibi kurabilirsiniz.

Neden Yazı Yayım Tarihi İleri Bir Tarihe Programlanmalı?

Günün belirli zamanlarında her sitenin en fazla ziyaretçi aldığı “peak” noktaları vardır. Burdaki amaç, siteninize “peak” saatlerinde gelen ziyaretçiği olabildiğince sitenizde tutmaktır. Yeni içeriklerin bu saatlerde ziyaretçiye sunulması tabiki de ziyaret süresini etkileyecektir.

Siteniz sadece Türkiye değil dünya’ya hitap ediyorsa mutlaka zaman dilimi sıkıntıları yaşıycaksınızdır. “Peak” Saatiniz yurtdışı için normalken Türkiye için sabah saat 4 olabilir. Bu gibi durumlarda ziyaretçinize yeni yazılarınızı nasıl ulaştırıcaksınız bir düşünün.

Bunlar benim hemen düşünüpte aklıma gelenler. Eminim ki bu ve bunun gibi verilebilecek onlarca örnekle yazı yayım tarihi programlama özelliğinin bir çok wordpress kullanıcısı için ne kadar faydalı olabileceğini göstermek mümkün.

WordPress Yazı Yayım Tarihi İleri Bir Tarihe Nasıl Programlanır?

Öncelikle wordpress admin panelinize giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra yazılar kısmından yeni ekle yada taslakta olan yazınızın bir tanesini düzenle diyerek yazınızın düzenleme bölümüne gidin.

Sayfanın sağ tarafında hemen yayımla seçeneğini göreceksiniz. Hemen yayınla seçeneğini yanındaki düzenle butonundan düzenliyoruz ve istediğimiz tarihi yazı yayım tarihi olarak belirleyebiliyoruz.


Yazı Yayınlama Tarihini İleri Bir Tarihe Programlamak

Umarım Yazı Yayım Tarihi Belirleme – WordPress başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur.Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

#WordpressBaşlangıçSeviyeDersleri #WordpressÖzellikleri #WordpressYazılıar

0 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

©2021, WebMaster